Umývanie chodidiel

Umývanie chodidiel nie je len základnou požiadavkou hygieny, ale aj – a to najmä v lete – účinnou ochranou pred opuchmi a pocitom ťažkosti. Chodidlá by ste si mali umývať vo vlažnej vode a potom dôkladne vysušiť uterákom. Nedrhnite si mokré chodidlá uterákom, najmä medzi prstami na nohách. Mohlo by dôjsť
k poškodeniu, ktoré môže viesť ku zvýšenému výskytu baktrérií. Snažte sa ošetrovať chodidlá raz týždenne kúpeľom vo vode so špeciálnou kozmetickou soľou a potom aplikujte peeling.

Peeling chodidiel

Peeling chodidiel je rovnako dôležitý ako telový peeling. Účinne zlepšuje krvný obeh a umožňuje odstránenie odumretých kožných buniek a stvrdnutej kože. Ak sa vykonáva systematicky, vyhladí nerovnosti a robí chodidlá mimoriadne hladkými, čím ich pripraví na správnu hydratáciu a premasťovanie. Nezabudnite, že systematické odstraňovanie zrohovatenej kože môže do značnej miery zabrániť otlakom.

Hydratovanie
a krémovanie chodidiel

 

Hydratovanie a premasťovanie chodidiel je starostlivosť, ktoré úlohou je účinne vyživovať a regenerovať pokožku. Ak nezabudnete na každodennú hydratáciu chodidiel, zabránite vzniku otlakov a pigmentovým škvrnám. NEUTROGENA® Nórska receptúra Výživný krém na nohy nabízi 24 hodinovú hydratáciu. Skúste aj ďalšie výrobky s Nórskou receptúrou pre starostlivosť o chodidlá. Upokojujú popraskanú pokožku chodidiel, pomáhajú regenerovať s viditeľnými výsledkami od 1. dňa.

;